Şanlı Tarihi 30 Ağustos , Çanakkale , Malazgirt , gibi bir çok zaferlerle dolu bu necip milletin , covid-19 ile verdiği savaşın kahramanları hiç şüphesiz sağlık çalışanlarımızdır.
Allahın izniyle bir çok şanlı zaferimizde olduğu gibi bu mücadeleyi de zaferle taçlandıracağız.
Yalnız burada toplumun diğer katmanlarınında bu mücadeleye destek vermesi, hem kendileri için hemde Sağlık Kahramanlarımız için önemlidir. Kahramanlarımız bu mücadeleyi verirken herkesin kendine çeki düzen vermesi, virüsün yayılımını engellemesi, aşılanma ile bağışıklığı arttırması gerekmez mi ?
Kahramanlarımızı daha iyi anlamak için ; mesela sağlık çalışanı değilseniz , covid-19 testi pozitif olan birine hizmet verebilirmisiniz ?
En yakınlarının bile yaklaşmaya korktuğu hastalara , canı pahasına şifa vermek için , sağlık çalışanlarımızdan başka kim mücadele edebilir ?
Lütfen yukarıdaki soruları hangi mesleği yapıyorsanız objektif olarak kendinize sorun.
Taksiciyseniz ; Covid pozitif olduğunu bildiğiniz birini arabanıza alırmısınız ?
Öğretmenseniz ; Covid pozitif hastaların olduğu bir sınıfa ders verebilirmisiniz ?
Masa başında memursanız ; Covid pozitif olduğunu bildiğiniz biri karşınıza gelirse ne yaparsınız ?
İmamsanız ; Covid pozitif olduğunu bildiğiniz bir cemaata camide namaz kıldırabilirmisiniz ?
Bu örnekleri dahada çoğaltabilirim..
Ama verdiğiniz cevapları duyar gibiyim.
Eğer Sağlık çalışanıysanız Covid pozitif olduğunu bile bile hastalık riskiyle , ölüm riskiyle , en sevdiklerine hastalık taşıma riskiyle karşınızdakine şifa vermek için çırpınırsınız...
Bazen bunu yaparken her türlü fiili , sözlü hakarete maruz kalabilir , şifa veren ele vefa yerine , şiddete maruz kalabilirsiniz. Şanlı tarihimizin hiçbir döneminde cephede en önde gidenlerin hiç görmediği muamelelere maruz kalabilirsiniz. Bunu yapanların ıslah olması için toplumun tüm katmanlarının mücadele etmesi gerekmez mi ?
Bunların yanısıra bizlere güler yüzüyle, derdine derman bulduğunda dualarıyla destek verenleride unutmamalıyız. Allah onların sayılarını arttırsın.
Bu duygu ve düşüncelerle ; Tüm Ulusumuzun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı en içten dileklerimle kutlar, Covid 19 ile verilen savaşta şehit olan sağlık kahramanlarımızı , Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşlarını , Şanlı tarihimizde canlarını feda eden tüm şehit ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Mekanları Cennet, makamları âlî olsun.