“BU ÜLKEDE DÖRT ŞEY OLMAYACAKSIN..
KADIN,
ÇOCUK,
AĞAÇ,
SOKAK HAYVANI” (YAŞAR KEMAL)
Bazen düşünüyorum, Güzelim Ülkem nezaman bu hale geldi?...hergün bir yenisi, yoksa çevremizde olanlar bu ÇAĞIN özelliklerimi? Ne yapacağımızı bilemez olduk!.. kendimizimi koruyalım, kadınlarımı, çocuklarımı, sokak hayvanlarınımı, ağaçlarımı koruyalım... Allah bunları ıslah etsin. Islah olmuyacaklarsa bildiği gibi yapsın.
2.5 yaşındaki Müslüme bebegin maalesef 7 km uzakta cansız bedeni yüreğimizi dağladı, kelimeler boğazımıza düğümlendi...
Kısa bir süre toplum olarak hep birlikte üzüldük.. sonra yeni gündemlere alıştırıldık, normalmiş gibi...
Bugün güzelim ülkemde birgünde 1462 çocuk şüpheli öldü deseler, yer yerinden oynar, gündem olur.. Ama son bir yılda 1462 savunmasız çocuk kayıtlara şüpheli ölüm olarak geçti..
Bugün güzelim ülkemde birgünde 266 savunmasız kadın öldürüldü deseler, günlerce gündem oluşturur, tartışılır... Malesef son bir yılda bu topraklarda 266 savunmasız kadın öldürüldü..
Ağaçlara, hayvanlara acımayan, yalnız kendini düşünen bencil, vijdansız bir nesil yetiştirdik güzelim ülkeme..
Bazen düşüyorum acaba şebeke suyuna birşey mi karıştırıyorlar, bu kadar sorunlu, adi ve vicdansız insanlar nasıl olur. Bu insanlar ile aynı dünyada yaşamaktan ve aynı havayı solumaktan UTANIYORUM...
Belkide böyle bir çağ Zalime, zulme, savunmasıza, yoksula, kimsesize karşı hepimizin imtehanı... Onlara karşı yaptıklarımızın ya mükafatını alacağız.. yada hesaba çekileceğiz...
Peygamber Efendimiz "İçinizden biri bir kötülük görürse onu eliyle, buna gücü yetmezse diliyle değiştirsin; buna da gücü yetmezse kalbiyle ona karşı kin ve nefret beslesin. Bu ise imanın asgarî gereğidir." ” Arkadaş! Yaşadığın bu dünyada Bütün bunlara kalben dahi buğuz edemiyorsan İmanın neresindesin? Bütün bunlara dur diyecek yürekler olmamız gerekmezmi? Çocuklarımıza, gelecek nesillerimize nasıl bir dünya bırakacağız? Şanı yüce olan Rabbim Zalimlere ve zulümlerine karşı koyacak İman nasip etsin. Çocuklarımızı, gelecek nesillerimizi bizden daha iyilerle karşılaştırsın.
Allah’a emanet olun.