Beşiktaş , Abdullah Avcı'nın yerine sezon ortasında 29 Ocak 2020'de takımın başına kulübün efsane isimlerinden birisi olan Sergen Yalçın’ı getirdi. BJK’nın kısıtlı bütçesi vardı ve sezon ortası olması nedeniyle Sergen Yalçın’ın takımda fazla değişiklik yapma şansı yoktu. Sergen Yalçın, bu riski aldı ve teknik direktörlük teklifini kabul etti. Çünkü eğer başarısız olsa idi bütçe sıkıntıları, transferleri ve takımı kendinin yapmadığı, yedek kulübesinin kısıtlı olması, sezon ortası geldiği ve puan farkı gibi konular gündeme gelecekti. Fakat bu sorunlara rağmen, Beşiktaş lig şampiyonu olur ise büyük bir başarıya imza atmış olacaktı, Sergen Yalçın. Bu fırsatı değerlendirdi ve BJK süper lig şampiyonu oldu. Hatta Türkiye kupasını da BJK aldı. Bu başarıda Sergen Yalçın’ın katkısı çok olmuştur. Şimdiye gelir isek, Sergen Yalçın, BJK Başkanı ile yeni sezon teknik direktörlük anlaşması için görüşmelerde bulunuyor. Fakat bu görüşmelerin kopma noktasına geldiği söyleniyor. Ben teknik direktörlük konusunda bir sorun olmadığını, asıl sorunun alınacak ücret, transferler ve bütçe olduğunu düşünüyorum. Çünkü Sergen Yalçın, bu sezonun geçen yıl gibi olmayacağını biliyor. Transferleri kendi yapmış olacak, takımı kendi kurmuş olacak, tek başarı kriteri şampiyonluk olacak. Büyük baskı olacak ve başarısız sonuçlar olunca baskı artacaktır. Bu nedenle şampiyon takım teknik direktörü olarak kendini riske atmayacak ve ciddi transferler ve transfer bütçesi isteyecektir. Fakat BJK’nın bunu ekonomik olarak karşılayacak gücü yoktur. Sergen Yalçın’da ipler kopuyor haberleri ile taraftar ve kamuoyu baskısı yapacaktır. Bunlar yeterli olacak mı hep birlikte göreceğiz. Çünkü Sergen Yalçın’ı yeni sezonda BJK’da ateşten gömlek bekliyor.
Sergen Yalçın, çok zeki bir insan ve istekleri yerine gelmez ise tekrar anlaşacağını sanmıyorum. Çünkü o kariyerinde artık şampiyon bir teknik direktör ve bunun zarar görmesini istemez. Türkiye Milli Futbol Takımı teknik direktörü Şenol Güneş, Avrupa Şampiyonası’ndaki başarısız sonuçlardan dolayı tartışılmaya başladı ve işi zorlaştı. Dünya kupası eleme maçlarında ise başarısız sonuçlar alınır ise Şenol Güneş’in üzerindeki baskı artacaktır. Bu nedenle eğer Sergen Yalçın, Beşiktaş ile tekrar anlaşamaz ise her an bir sürpriz olup Türkiye Milli Futbol Takımı’na teknik direktör olabilir. Genç bir takımımız var. Bu takıma da 48 yaşında genç ve hırslı bir teknik direktör Sergen Yalçın’ın gelmesinin futbolcular ve kamuoyu üzerinde olumlu etkisi olacaktır. Zaten Sergen Yalçın’ının karizması ve kamuoyu önündeki sempatik imajı da faydalı olacaktır.
Tabii Sergen Yalçın’ın teknik direktör olarak gideceği takım daha da sürpriz olarak Fenerbahçe olabilir. Profesyonel futbolda artık her şey olabilir.