Uluslararası güvenlik için içerisinde bulunduğumuz NATO'ya , üye olmak isteyen İsveç ve Finlandiya'nın teröre destek vermemesini istemek bizim en doğal hakkımızdır . 
   Devletimizi milletimizi cumhuriyetimizi ve
 demokrasimizi korumak için elbetteki teröre karşı kararlı durmamız  ve buna destek veren ülkelerin karşısında iktidarıyla muhalefetiyle bir ve beraber olmamız gerekir .
İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ön şart koşularak terörle ve terörist örgütlerle ilişkilerinizi kesmeyip destek verdiğiniz sürece , Türkiye bunu veto edecektir diye ifade edip kararlı bir duruş sergilemesi hepimizi memnun etmiştir .
    Cumhurbaşkanımız NATO üyelerine  bizi ikna etmeye çalışmayın terörle mücadelede somut adımlar atın  ifadesi , Türk Milletinin yüreğinede su serpmiştir.
 Devletimizin güvenliğini tehdit eden terör örgütlerine destek verip kucak açan İsveç ve Finlandiya karşısında Türkiye'deki siyasi partilerimizin de  bir ve beraber olması , ulusal çıkarlarımız ve terörle mücadelede  aynı noktada hareket etmemiz gerekir.
Ne yazık ki CHP adına Ünal Çeviköz bir açıklama yaparak CHP finlandiya'yı desteklemeye hazır ifadesi  , adeta terör örgütlerine destek veren ülkelere CHP tarafından destek verildiğinin açık bir göstergesidir.
Zaten CHP sözcüsü Ünal Çeviköz bundan öncesinde de s-400 konusunda ABD'nin yanında yer almıştı ,
Karabağ Savaşı'nda ermenistan'ın yanında yer almıştı,
 terörle mücadelede HDP PKK'nın yanında yer alan ve bunlara destek açıklamaları yapan Ünal Çeviköz ,  NATO üyeliği konusunda Finlandiya ve İsveç'e arka çıkarak adeta MANDACI  zihniyetin CHP tarafından hala günümüzde devam ettiğinin açık bir göstergesidir.
 İyi Parti genel başkanı Meral Akşener'de İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliğinde terörle ve teröristlerle bu ülkelerin uzak durması gerektiğini söylerken ,  sözü paraya getirip, sanki Tayyip Erdoğan para için bunu yapıyormuş gibi bir havayı estirip , buna karşı çıkarız demesi üstü örtülü olarak İsveç ve finlandiya'ya destek verip ayrıca   kendisi Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanını pazarlık yapmakla suçluyor.
 ne günleri kaldık .Allah akıl fikir versin.
Ayrıca yine geçtiğimiz günlerde Yunanistan başbakanı Miçotakis ABD kongresi'nde Türkiye aleyhine skandal açıklamalarda bulunup Kıbrıs'ta ki iki devletli çözüm asla kabul etmeyeceğiz deyip, Türkiye'nin Yunan hava sahasını ihlal ettiğini iddia etmişti ABD kongresinden Türkiye'ye F_16   satışlarının  gözden geçirilmesini isteyip hadsiz açıklamada bulunmuştu . ABD senatosu da Miçotakisi  ayakta alkışlamıştı .
Bu açıklamalar üzerine Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Miçotakise sert bir tepki gösterip artık benim için Miçotakis diye birisi yok diyerek tepkisini dile getirmiştir.
Bu konuşmasının  ertesi gününde izmir büyükşehir belediye başkanı Tunç soyer hemen  Yunanistan'a gidip Atina belediye başkanı Bakoyannis ile  bir araya gelip, sonrasında Bakoyannis   cumhurbaşkanı Erdoğan'ın sözlerine göndermede bulunarak dost olma konusunda , Tunç Soyerle anlaştık deyip Erdoğan'ın iki halk arasındaki ilişkileri rehin almasına izin vermeyiz açıklamasında bulunması ve buna Tunç Soyerin seyirci kalması  düşündürücüdür .
Bu CHP zihniyetini ve muhalefeti anlamak mümkün değil  . ülkemize karşı her türlü saldırıda bulunan ve aleyhimize  açıklamalarda bulunanların yanında neden  yer alırlar ???  , bunu iyi bir şekilde sorgulamamız gerekiyor . 
YAZIK, ÇOK YAZIK 
Mustafa Kemal Atatürk'ün partisi ne hale gelmiş.
Bunların yaptığı muhalefet değil ülkemize yapılan bir ihanettir , Allah bunlara fırsat vermesin.
ne diyelim Milletimiz bunlara gereken cevabı verecektir . 
Yazımızı Mustafa Kemal Atatürk'ün sözü ile bitirelim
 Vatana ihanetin nedeni olmaz. Er yada geç bedeli olur.