Hatırlarsanız 2020 yılında Amerikan Başkanı Bıden Türkiye'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan iktidarını değiştirmek istediğini ve Türkiye'de muhalefetin desteklenmesi gerektiğini açıkça ifade ediyordu.
Bu açıklamalardan sonra millet ittifakı CHP, İYİ parti, Hadep ,Türkiye'de algı operasyonlarına başlayıp yalan ve yanlış haberler yapıp Türkiye'de gündem oluşturup , iktidarı erken seçime götürmek istediklerini söylüyorlardı.
Millet ittifakı'nın en büyük umududa, Amerikan Başkanı Bıden'in Türkiye'deki muhalefet partilerine cesaret ve açıkça destek vermesinden dolayı çok umutlanmışlardı.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın NATO Zirve kapsamında yapmış olduğu görüşmelerin içerisinde ABD başkanı Bıden ile ortak bir görüşme yapıp karşılıklı açıklamalarda bulunarak ,özellikle Bıden'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok iyi bir görüşme yaptık deyip pozitif bir mesaj vermesi Türkiye'deki millet ittifakı'nın içerisinde bulunan CHP, İyi parti ,HDP derinden üzmüştür.
Tüm umutlarını Bıden'le Erdoğan'ın görüşmesi sonrasında bir krizin sürecinin devam etmesi ve Türkiye'deki muhalefetin buradan da güç alarak Türkiye'de algı oluşturulmasını arzu etmekteydi.
Türkiye'de başarılı bir muhalefet görevini sürdüremeyen millet ittifakı içerisindeki partiler, doğru dürüst hiçbir projeleri olmayınca , sadece AK Parti iktidarının yapmış olduğu yatırımları ,hizmetleri durdurmak, engellemek ve göreve gelirlerse sadece iktidarın başlatmış olduğu yatırım projelerini , Savunma Sanayi'ndeki projeleri iptal etmek olduğunu, ayrıca tehditler savurarak Türkiye'de yatırım yapan şirketlere , bunlara finans desteği verenlere paralarını iktidara gelince biz ödemeyeceğiz demenin dışında bir projeleri olmayınca , halktan desteği bir türlü alamıyorlardı .
En büyük Umut bağladıkları Amerikan Başkanı Bıden'den " ERDOĞAN İLE ÇOK İYİ BİR GÖRÜŞME YAPTIK DEMESİ ", Fransa Cumhurbaşkanı Makron'un ben İslam düşmanı değilim açıklaması yapıp geri adım atması, İngiltere başbakanı Johnson müttefik ve stratejik işbirliğine devam edilecek mesajının verilmesi , Almanya başbakanı Merkel ile karşılıklı diyalogların gerçekleştirilmesi, Yunanistan'ın başbakanı miçotakis ile diyalog mesajının sürdürülmeye devam edilmesi , netice olarak NATO üyeleri ile görüşmelerin olumlu geçmesi Türkiye açısından sevindirici olmasına , Türkiye'deki muhalefetin de tüm umutlarının kırılmasına sebep olmuştur.
Türkiye'deki muhalefetin erken seçim ve iktidar hayalleri 2023 kaldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Türkiye sıradan bir ülke değil demesi Türkiye'nin güçlü bir ülke olduğunu ifade etmiştir.
Atalarımız ne söylemişse güzel söylemiş 'Yiğit meydanda belli olur'.