AYTUR GEZER
Köşe Yazarı
AYTUR GEZER
 

Fazilet DURMUŞ

Adı Fazilet , Soyadı Durmuş ! Bakmayın siz onun soyadının Durmuş olduğuna , Cumhuriyeti Fazilet 100.yılında koşarak gelmiş Mersin ile hemhal olmuş. Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayalı 5 ay olmuş. Bu süre içerisinde 8.00 - 17.00 mesai kavramı durmuş ama kentle bütünleşme , öğretmenle , öğrenci ile, veli ile samimiyetle ,bir öğretmen, bir anne şefkati ile bütünleşme kucaklaşma hasretleri vuslat olmuş. Makamdan yöneticilik durmuş , Okullarda , Pansiyonlarda , öğretmenlerin evlerinde, velilerin evlerinde, kahvehane sohbetlerinde 7'den 70'e eğitim heryerde seferberliği coşmuş. Resmiyetin soğuk bakışları donmuş , Emekli öğretmenlere gösterilen ilgi ile ahde vefa , öğretmen adaylarına gösterilen ilgi ile gençlere ve geleceğe yürekten bir kılavuz ve çalışan meslektaşlarına gösterdiği samimi içten tavırlarıyla da Eğitim ordusunun mehteran başı edasıyla mora motivasyon coşmuş. Mersin'de devam eden ve yapılması planlanan bir çok projenin bir an önce hayata geçirilmesi için kış uykusu durmuş ,Bakan başta olmak üzre Bakanlığın tüm Kadrosu Mersin'i üst ilan edercesine  Mersin'de karagah kurmuş Mersin'e hizmet heyecanı coşmuş ta coşmuş. Mersin'de 3 Ocak Kurtuluş Günü , 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü , Şehitler Haftası  dolu dolu ve çok özel etkinliklerle kutlanmış , son dönemlerde bir milletin Kurtuluş Destanı ve Kuruluş heyecanını yansıtması açısından Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in özel ilgi ve talimatları ile hazırlanan Drama şaheseri olan'' Cumhuriyet'e Doğru '' eserini Mersinlilerle buluştururken klasikler durmuş coşku heyecan ve tarih bilincine olan özlem zirve olmuş. Dedikodulara kulak kabartıp prim vermek durmuş , Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Ataturk'un "Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır " sözü kulaklara küpe olmaktan öte  Fazilet öğretmenin liderliğindeki eğitim ordusunun şiarı olmuş. Özetle Fazilet Durmuş lakin Milli Eğitim sınıfların , okulların içinden çıkmış Kent Dinamiklerine , STK'lara , Ünüversitelere, Stadyumlara , Spor Salonlarına , evlere , mahallelere , kahvehanelere  Millete Koşmuş...
Ekleme Tarihi: 26 Mart 2024 - Salı
AYTUR GEZER

Fazilet DURMUŞ

Adı Fazilet ,
Soyadı Durmuş !
Bakmayın siz onun soyadının Durmuş olduğuna , Cumhuriyeti Fazilet 100.yılında koşarak gelmiş Mersin ile hemhal olmuş.
Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlayalı 5 ay olmuş. Bu süre içerisinde 8.00 - 17.00 mesai kavramı durmuş ama kentle bütünleşme , öğretmenle , öğrenci ile, veli ile samimiyetle ,bir öğretmen, bir anne şefkati ile bütünleşme kucaklaşma hasretleri vuslat olmuş.
Makamdan yöneticilik durmuş , Okullarda , Pansiyonlarda , öğretmenlerin evlerinde, velilerin evlerinde, kahvehane sohbetlerinde 7'den 70'e eğitim heryerde seferberliği coşmuş.
Resmiyetin soğuk bakışları donmuş , Emekli öğretmenlere gösterilen ilgi ile ahde vefa , öğretmen adaylarına gösterilen ilgi ile gençlere ve geleceğe yürekten bir kılavuz ve çalışan meslektaşlarına gösterdiği samimi içten tavırlarıyla da Eğitim ordusunun mehteran başı edasıyla mora motivasyon coşmuş.
Mersin'de devam eden ve yapılması planlanan bir çok projenin bir an önce hayata geçirilmesi için kış uykusu durmuş ,Bakan başta olmak üzre Bakanlığın tüm Kadrosu Mersin'i üst ilan edercesine  Mersin'de karagah kurmuş Mersin'e hizmet heyecanı coşmuş ta coşmuş.
Mersin'de 3 Ocak Kurtuluş Günü , 12 Mart İstiklal Marşının Kabulü , Şehitler Haftası  dolu dolu ve çok özel etkinliklerle kutlanmış , son dönemlerde bir milletin Kurtuluş Destanı ve Kuruluş heyecanını yansıtması açısından Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in özel ilgi ve talimatları ile hazırlanan Drama şaheseri olan'' Cumhuriyet'e Doğru '' eserini Mersinlilerle buluştururken klasikler durmuş coşku heyecan ve tarih bilincine olan özlem zirve olmuş.
Dedikodulara kulak kabartıp prim vermek durmuş , Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Ataturk'un "Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır " sözü kulaklara küpe olmaktan öte  Fazilet öğretmenin liderliğindeki eğitim ordusunun şiarı olmuş.
Özetle Fazilet Durmuş lakin Milli Eğitim sınıfların , okulların içinden çıkmış Kent Dinamiklerine , STK'lara , Ünüversitelere, Stadyumlara , Spor Salonlarına , evlere , mahallelere , kahvehanelere  Millete Koşmuş...
Yazıya ifade bırak !
Okuyucu Yorumları (1)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mersintime.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
S Baysal
(12.04.2024 14:54 - #257)
Tesbitlernize takdir ve tebrikler
Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mersintime.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
(0) (0)
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.