Dr. Ramazan Kurtoğlu, "Anadolu’yu Almak İçin Harekete Geçtiler!"

Gündem 10.07.2024 - 15:59, Güncelleme: 10.07.2024 - 16:38 2600 kez okundu.
 

Dr. Ramazan Kurtoğlu, "Anadolu’yu Almak İçin Harekete Geçtiler!"

Ünlü akademisyen, ekonomist ve yakın çağ siyasi tarihi uzmanı Dr. Ramazan Kurtoğlu, youtube kanalında rekonkista politikaları bağlamında Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı yeni tehlikelere dikkat çekti.

Dr. Ramazan Kurtoğlu, rekonkista politikalarının Türkiye üzerindeki etkilerini youtube kanalında değerlendirdi. Kurtoğlu, Vatikan'a atfedilen pagan ve Hristiyan topraklarının Müslümanlar veya diğer unsurların eline geçen bölgelerin tekrar fethedilmesi amacını taşıyan Rekonkista politikasının Türkiye Cumhuriyeti'nin şeref ve haysiyetine yönelik bir meydan okuma olduğunu vurguladı. Türkiye'nin politikalar karşısında karşı karşıya olduğu meydan okumaları ele alan Kurtoğlu youtube kanalında şu ifadelere yer verdi; Rekonkista, Vatikan'ın patentli politikalarından biridir ve eski pagan ve Hristiyan topraklarının Müslümanlar veya diğer unsurların eline geçtikten sonra tekrar fethedilmesi anlamına gelir. Tarihteki trajik örneklerinden biri Endülüs İslam Devleti'nin başına gelenlerdir ve daha sonra Osmanlı Türkiye'si üzerinde de etkili olmuştur. Günümüzde bu politika, Türkiye'nin şeref, haysiyet, devlet ve vatanına yönelik bir meydan okumadır. Vatikan ve Batı medeniyetinin stratejik yaklaşımı, eski fikirleri yeni metotlarla uygulamak üzerine kuruludur. Bu durum, Türkiye'nin ve Türk milletinin kültürel, ekonomik ve jeopolitik olarak hedef alındığını göstermektedir. Tarih bilgisi olmadan bugünü ve yarını anlamanın mümkün olmadığı açıktır. 21. yüzyılın başlarında bilgi, deforme edici bir kimliğe bürünmüş ve iletişim tek yönlü bir sürece dönüşmüştür. Bu durumun temel amacı algı yönetimi ve insan zihnini aynılaştırarak kontrol altına almaktır. Görsel ve yazılı medya, internet ve diğer iletişim araçları üzerinden bu amaçlar güdülmektedir.Türk milleti, maalesef okuma kültüründe geri kalmış ve zihni uydurulmuş menkıbelerle dolu bir durumdadır. Bu gidişle Türk zihniyet dünyası daha da karmaşık hale gelebilir. Bu nedenle, her birimizin bu konuları yeniden irdelemesi, analiz etmesi ve anlaması gerekmektedir. Bugün ve yarın için hedefte olan bir coğrafya olan Anadolu ve hinterlandı, dini ve teopolitik sebeplerle önem taşımaktadır. Batı'da binlerce makale ve kitap, Anadolu'nun paganlık, Yahudilik, Hristiyanlık ve Müslümanlık bağlamında kutsal topraklar olarak görülmesini desteklemektedir. Bu politikalar, Anadolu'yu türksüzleştirme ve hristiyanlaştırma amacını taşımaktadır. Ekonomik açıdan da Anadolu ve hinterlandı, tarihi İpek Yolu'ndan günümüzdeki birçok ticaret yoluna kadar stratejik bir konumda bulunmaktadır. Dünya ticaretinin ve medeniyetlerin merkezi olmuş bu coğrafya, gelecekte de kritik bir rol oynamaya devam edecektir. Sonuç olarak, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu bu zorlu süreçte her birimizin bilinçlenmesi ve bu konuları derinlemesine anlaması hayati önem taşımaktadır. Yalnızca bu şekilde, Türk milleti geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyebilir ve tarihsel ve kültürel mirasını koruyabilir."  
Ünlü akademisyen, ekonomist ve yakın çağ siyasi tarihi uzmanı Dr. Ramazan Kurtoğlu, youtube kanalında rekonkista politikaları bağlamında Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı yeni tehlikelere dikkat çekti.

Dr. Ramazan Kurtoğlu, rekonkista politikalarının Türkiye üzerindeki etkilerini youtube kanalında değerlendirdi. Kurtoğlu, Vatikan'a atfedilen pagan ve Hristiyan topraklarının Müslümanlar veya diğer unsurların eline geçen bölgelerin tekrar fethedilmesi amacını taşıyan Rekonkista politikasının Türkiye Cumhuriyeti'nin şeref ve haysiyetine yönelik bir meydan okuma olduğunu vurguladı.

Türkiye'nin politikalar karşısında karşı karşıya olduğu meydan okumaları ele alan Kurtoğlu youtube kanalında şu ifadelere yer verdi; Rekonkista, Vatikan'ın patentli politikalarından biridir ve eski pagan ve Hristiyan topraklarının Müslümanlar veya diğer unsurların eline geçtikten sonra tekrar fethedilmesi anlamına gelir. Tarihteki trajik örneklerinden biri Endülüs İslam Devleti'nin başına gelenlerdir ve daha sonra Osmanlı Türkiye'si üzerinde de etkili olmuştur. Günümüzde bu politika, Türkiye'nin şeref, haysiyet, devlet ve vatanına yönelik bir meydan okumadır. Vatikan ve Batı medeniyetinin stratejik yaklaşımı, eski fikirleri yeni metotlarla uygulamak üzerine kuruludur. Bu durum, Türkiye'nin ve Türk milletinin kültürel, ekonomik ve jeopolitik olarak hedef alındığını göstermektedir. Tarih bilgisi olmadan bugünü ve yarını anlamanın mümkün olmadığı açıktır. 21. yüzyılın başlarında bilgi, deforme edici bir kimliğe bürünmüş ve iletişim tek yönlü bir sürece dönüşmüştür. Bu durumun temel amacı algı yönetimi ve insan zihnini aynılaştırarak kontrol altına almaktır. Görsel ve yazılı medya, internet ve diğer iletişim araçları üzerinden bu amaçlar güdülmektedir.Türk milleti, maalesef okuma kültüründe geri kalmış ve zihni uydurulmuş menkıbelerle dolu bir durumdadır. Bu gidişle Türk zihniyet dünyası daha da karmaşık hale gelebilir. Bu nedenle, her birimizin bu konuları yeniden irdelemesi, analiz etmesi ve anlaması gerekmektedir.

Bugün ve yarın için hedefte olan bir coğrafya olan Anadolu ve hinterlandı, dini ve teopolitik sebeplerle önem taşımaktadır. Batı'da binlerce makale ve kitap, Anadolu'nun paganlık, Yahudilik, Hristiyanlık ve Müslümanlık bağlamında kutsal topraklar olarak görülmesini desteklemektedir. Bu politikalar, Anadolu'yu türksüzleştirme ve hristiyanlaştırma amacını taşımaktadır.

Ekonomik açıdan da Anadolu ve hinterlandı, tarihi İpek Yolu'ndan günümüzdeki birçok ticaret yoluna kadar stratejik bir konumda bulunmaktadır. Dünya ticaretinin ve medeniyetlerin merkezi olmuş bu coğrafya, gelecekte de kritik bir rol oynamaya devam edecektir.

Sonuç olarak, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu bu zorlu süreçte her birimizin bilinçlenmesi ve bu konuları derinlemesine anlaması hayati önem taşımaktadır. Yalnızca bu şekilde, Türk milleti geleceğe daha sağlam adımlarla ilerleyebilir ve tarihsel ve kültürel mirasını koruyabilir."

 

Habere ifade bırak !
Habere ait etiket tanımlanmamış.
Okuyucu Yorumları (0)

Yorumunuz başarıyla alındı, inceleme ardından en kısa sürede yayına alınacaktır.

Yorum yazarak Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve mersintime.com sitesine yaptığınız yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan tüm yorumlardan site yönetimi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır, sitemizi kullanarak çerezleri kabul etmiş saylırsınız.