Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile Mersin'e yapılan ve yapılacak olan yatırımlar ile ilgili görüşmesi sonrası Doğal Gaz Müjdesi verdi.

Mersin Milletvekili Yılmaz , Mut ve Erdemli'den sonra Silifke'nin de Doğal Gaz'a kavuşması için çalışmaların başlatıldığını belirterek 2022 yılında tamamlanacak çalışmalar İle 3 İlçenin de Doğal Gaz'a kavuşacağı müjdesini verdi.

Yılmaz , Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile yaptığı görüşme sonrası şu açıklamayı yaptı ;

Karaman İlimiz üzerinden Mut İlçemize doğalgaz getirme çalışmalarının başladığı ve 02 Şubat 2021' de Botaş' ın ihaleye çıkacağının müjdesini geçtiğimiz günlerde vermiştik. Mersin Ak Parti İl Başkanlığı kongremizde de Sn Bakanımız Lütfi Elvan Erdemli İlçemizde de çalışmaların başlayacağının müjdesini vermişti sağolsun. Dün TBMM' de nöbetçi bakan olan Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanımız Sn Fatih Dönmez ile yaptığım görüşme neticesinde, Erdemli İlçemiz ile birlikte Silifke İlçemizin de doğal gaz çalışmalarının başlatılacağı sözünü almış bulunmaktayız. Sn Bakanımız her iki İlçemizin de çalışmalarının 2022 yılında tamamlanacağının sözünü vermişlerdir. Talebimizi yerinde görerek şahsımı kırmayan Sn Bakanımız Fatih Dönmez' e ve katkılarını esirgemeyen Sn Bakanımız Lütfi Elvan' a teşekkür ederiz.