Çeşitli alanlarda(akademik, spor ve sanatsal) yerel, ulusal ve uluslararası çok sayıda başarıya sahip öğrencilerin katıldığı sohbette Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Mehmet Nezir Gül ve İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca başta öğrencilere başarılar dileyerek, başarıda emeği geçen yöneticilere, öğretmenlere, destek veren ailelere teşekkürlerini ilettiler.
Genel Müdür Gül, hiçbir başarının kolay olmadığını, dünyada başarıya ulaşan insanların çok emek harcadığını belirterek bu anlamda çaba gösteren öğrencilerin her zaman yanında olacaklarını belirtti.
İl Milli Eğitim Müdürü Koca, Yenişehir ilçesinin sosyal, kültürel, ekonomik vb. durumlar açısından ilimizde önemli bir yere sahip olduğunu ve ilçede bulunan spor vb. tesislerin öğrencilerin başarısına katkı sağladığını belirtti.
İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Necmeddin Dinç de konuşmasında desteklerinden dolayı Genel Müdür Gül'e ve İl Müdürü Koca'ya teşekkür ettikten sonra "Marifet iltifata tabidir. Biz gençlerimizi ve onların çabalarını önemsiyoruz. Gençlerimize imkan verildiğinde neleri başardıklarını görüyoruz." diyerek, her zaman gençleri destekleyeceklerini ifade etti.
İlçe Şube Müdürlerinin de bulunduğu toplantıda öğrenciler kendilerini tanıtarak, çalışma alanları hakkında bilgi verdiler. Son olarak İdil Olgar adlı öğrenci güzel bir müzik performansı sergileyerek sohbeti renklendirdi.