Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer , su konusunda 2. kez geri adım atarak yüksek su faturaları konusunda ben de rahatsızım dedi. 
Ocak 2020 'de Mersin Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısı’nda su aboneliklerinde yüzde 2 katılım payı alınmasına yönelik vatandaşlardan yükselen tepkilere “Fakir bağırsa hakkı var. Zengin bağırıyor. Müteahhit bağırıyor. 84 kişi müracaat etmiş. 84 kişi Mersin’de ihtilal yaptı. Niye? 1 Milyon liralık dairesine 4 bin liralık katılım payı ödedi diye... Öyle bir yönetim anlayışı olmaz. Vatandaş bağırıyor diye geri adım atamam” dedikten 3 ay sonra Mayıs 2020'de Mersin Büyükşehir Belediyesi Mersin Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin olağanüstü genel kurulunda alınan kararla, ilk aboneliklerde alınan katılım payı ücreti, emlak vergi değerinin yüzde 0.9’u oranına indirilmesini sağlayarak , Cumhur İttifakı'nın  istediği oranı kabul etmiş ve kendi ifadesi ile geri adım atan Seçer yine su konusunda bir kez daha geri adım atarak vatandaşın tepkilerine duyarsız kalamadı.
BU KEZ GÜNAH KEÇİSİ YÜKSEK VERGİLER !
Pandemi sürecinde kapalı işyerlerine ve meskenlere gelen yüksek tutardaki su faturalarına gelen vatandaş tepkisine önce duyarsız kalarak , '' Pandemi sürecinde herkes evde kaldığı için fazla su kullanılıyor '' ifadeleri ile karşı çıkan Başkan Seçer  , şimdi artışı yüksek vergilere bağlayarak vergilerde indirime gidileceğini ifade etti .
CUMHUR İTTİFAKI MİLLET AKLI !
Erdemli İlçesi Aydınlar mahallesinde vatandaşlarla buluşan Seçer, şunları söyledi: “MESKİ’de sürekli yatırımlar yapmamız gerekiyor. Su geliri var, su temin ediyoruz, sudan bir gelir elde ediyoruz. Bazı vergiler var, faturada görüyorsunuz. Atıksu vergisi, çevre temizlik vergisi, o faturalarda tahsil ediliyor. İlçe belediyelerine gidiyor, Maliyeye gidiyor. O vergilerle bu yatırımları yapmaya çalışıyoruz. Yoksa suyun bir metreküpünün maliyeti size verilen para değil. Biz hibe bulamazsak, ilave kaynak bulamazsak bu yatırımları da yapma şansına sahip değiliz. Su temel ihtiyaç maddesi. Faturalar biraz kabardı mı şikayetler başlıyor. Pandemi sürecinde su tüketimi arttı. Mart, nisan, mayıs aylarında herkes evde kaldı. Çoluk çocuk okula gidemedi. Baba, ana işe gidemedi, öğretmen gidemedi, devlet memuru gidemedi, su tüketimi arttı. Bu da faturalara yansıdı, bu kabak da benim başıma patladı. Vatandaş haklı olarak şikayet ediyor ‘Aman başkan bu işe bir çözüm bul’ diye. Pazartesi günü MESKİ Genel Kurulunu yapıyoruz. Suda bir düzenleme yapacağım. Faturalarda şöyle bir rahatlama olacak. Vergilerde düşüş olacak. Ortada bir rahatsızlık var. Vatandaşın rahatsız olduğu konu beni de rahatsız etti. İyi bir düzenlemeyle inşallah pazartesi günü Cumhur İttifakıyla da anlaşarak bu işi çözeceğiz.” Mersin büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer bir kez daha geri adım atarak Su faturalarından ben de rahatsızım dedi.