Öğrencileri sanatın çeşitli dallarıyla tanıştırıp onlardaki ilgi ve yetenekleri ortaya çıkarmayı hedefleyen öğretmenler Sanatla Renklendir Hayatını eTwinning projesinde öğrencelere hem uzaktan eğitim hem de yüz yüze eğitimde , katılabilecekleri sanatsal etkinlikler oluşturarak bedensel, ruhsal ve bilişsel yönden gelişmelerine katkı sağlamayı amaçladılar. 

Sanatla Renklendir Hayatını eTwinning projesinde yer alan ortaklar :

Akdeniz İlçesinden Şifa KURT, Akdeniz Gazipaşa İlkokulu Ayşe Güler, Gazipaşa İlkokulu         Ercan Dincer, Akdeniz Yakaköy İlkokulu, Toroslar İlçesinden Selçuklar İlkokulu Öğretmeni Alev Demir Gülay, Yenişehir İlçesi 50. Yıl Gökçeller Md. Yrd. Taner Gülay, Çamlıyayla İlçesi Çamlıyayla Atatürk ilkokulu Md. Yrd. M. Akif Yavuz, Erdemli İlçesi Erdemli Atatürk İlkokulu Öğretmeni Hakkı Büyüköztürk, Silifke İlçesi Silifke Gazipaşa İlkokulu Öğretmeni Hasan Önal Kuzey Makedonya Gülten Malik, Kuzey Makedonya Pece Kocovskı .

ÖĞRENCİLER SANATIN ÇEŞİTLİ DALLARI İLE TANIŞTI

Sanatın çeşitli dallarıyla tanışan öğrenciler yapılacak aktivitelerle hayal güçleri ve yaratıcılıkları gelişerek daha özgüvenli bireyler olmasını hedeflediler. Pandemi döneminden psikolojik olarak etkilenen öğrencilerin daha eğlenceli ve verimli zaman geçirmelerini sağlayan proje ekibi Şubat ayında başlayarak mayıs ayında sona eren projede resim, müzik, dans, el sanatları,drama ve yazarlık sanat dallarımızda etkinlikler yapılarak bir çok ortak ürün ortaya çıkarmışlardır. 

Öğrencilerin sanat dallarını daha iyi kavramaları için bu sanat dallarındaki ünlü kişilerle online söyleşiler yapılmıştır. Ressam Reşat Ceylan ve Yazar Metin Özdamar ile yapılan söyleşilerle öğrencilerin o sanat dallarıyla daha yakından tanıştılar. Müzik ve Ritm etkinliklerinde Can Kahraman ile ritm duygularını geliştirecek çalışmalarla eğlenceli vakit geçiren öğrenciler Resim, Drama, müzik, şiir ve yazma sanatlarında denemeler yaparken çeşitli Web2 araçları kullanılarak teknolojik gelişmeleri de yakından takip ettiler.