Ak Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz ,Silifke İlçesi'nde Muhtarlarla bir araya geldi.
Mersin Silifke İlçesi Sayağzı Mesire yerinde gerçekleşen toplantıya Ak Parti Silifke İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt , Silifke Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Timur ve 78 Mahalle Muhtarı katıldı.
Silifke Mahalle Muhtarlarının yoğun ilgi gösterdiği Milletvekili Yılmaz , Muhtarların her biri ile tek tek ilgilenerek taleplerini dinledi , not aldı ve çözüm için şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada elinden geleni yapacağını söyledi.
Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Kurt , toplantının açılışında yaptığı konuşmada haziruna hoş geldiniz diyerek , toplantının amacı ve niteliği hakkında bilgi verdi.
İlçe Başkanı Kurt , Muhtarların demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından olduğunu vurguladı ve “ Bugün burada sizlerin sorunlarını dinleyecek, sizlerden gelen istekleri yerine getirmek için gerekli çalışmalara başlayacağız. Sayın Vekilim sizleri aydınlatacaklar. Katılımlarınızdan ötürü sizlere teşekkür ediyorum ” dedi.
Ak Parti Mersin Milletvekili Yılmaz da yaptığı konuşmada , '' Değerli muhtarlarımızla hemşehrilerimizle bir arada olmaktan dolayı çok mutluyum.Bu gün burada sizlerin sorunlarını dinleyeceğiz , vunları çözecek çözümler üreteceğiz. Pandemi sürecinde Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde Devletimizin tüm imkanlarıyla vatandaşlarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Bildiğiniz gibi tarımda desteklerimiz sürüyor , Esnaflarımıza nakdi desteklerimiz , faizssiz , düşük faizli alternatif uygun nefes kredileri ile devam ediyor. Esnaflarımızın ,Üreticilerimizin , borçlarını erteledik , Borçlarını yeniden yapılandırma yoluyla nefes alabilmelerinin önünü açtık . Mersin ve Silifke ile ilgili projelerin takibini sürdürüyoruz.Silfike'ye Doğalgaz çalımaları kesintisiz sürmekte. Silifke ve Mersin 'imizin Turizmine , ekonomisine büyük katkı sunacak Uzuncaburç'ta restorasyon çalışmaları sürmekte , İnşallah Aşılama çalışmalarımızın yoğun bir şekilde uygulanması ve alınan tedbirlerle Covid-19 Milletimizin ve Ülkemizin gündeminden çıkacak ve normalleşme ile birlikte hemşehrilerimizle çok güzel günleri birlikte paylaşacağız '' dedi.
Muhtarlardan büyük ilgi ve destek gören Yılmaz , Toplantıyı düzenleyen , Muhtarlarla buluşmayı sağlayan İlçe Başkanı mehmet Emin Kurt 'a , Muhtarlar Derneği Başkanına ve katılan tüm muhtarlara teşekkür etti.