Mersinli öğrenciler, eTwinning projesi olan Twin Readers etikinlikleri kapsamında Yazar Aytül Akal ve Özgür Balpınar ile buluştu.
Mersin Yenişehir İlçesi Perşembe Vakfı Ortaokulu Türkçe öğretmeni Aytaç Özbakan ile Mezitli İlçesi 15 Temmuz Şehitleri Ortaokulu Türkçe öğretmeni Afife Nur Yılmaz'ın kuruculuğunu yaptığı, Mezitli Ahmet Hocaoğlu Ortaokulu Türkçe öğretmeni Oğuz Yılmaz'ın ortağı olduğu toplamda 3 ülkeden 13 öğretmenin katılımıyla devam etmekte olan projede öğrencilere okuma kültürünü geliştirme amaçlı etkinlikler yapılmaya devam ediliyor.
Kasım 2020 tarihinde faaliyetlerine başlayan Twin Readers Projesi kapsamında hem yazarlar hem de kitapları konusunda farkındalık yaratacak etkinlikler uygulanmakta. Birçok yazarla toplantılar düzenleyerek öğrencilerin okur yazar buluşmaları yapmaları sağlanan proje kapsamında son olarak, yazar Aytül Akal ve yazar Özgür Balpınar ile proje üye öğrencileri ile okur yazar buluşması gerçekleşti.
Bu buluşmalarında öğrenciler, kitaplarını okudukları yazarlara sorular sordular, yazar ve kitapları ile ilgili yaptıkları etkinlikleri paylaştılar. Öğrencilere çevrim içi anketler uygulanarak yazarların kitapları hakkında ne düşündükleri kelime bulutu ile bir araya getirildi.
Öğrenciler arası çevrim içi test yarışmasında ilk 5'e giren öğrencilere yazarların imzalı kitabı armağan edildi.Proje ile öğrenciler okuma ve yazma kültürü kazanmaya devam ettiler.