Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik ve beraberindekiler Hakkâri’nin sorunları ve çözümleri, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde masaya yatırıldı.

Hakkâri Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, Şemdinli Belediye Başkanı Tahir Saklı, Çukurca Belediye Başkanı Ensar Dündar, Derecik Belediye Başkanı Ekrem Çetinkaya, Esendere Belediye Başkanı Dırbaz Büyüksu, Durankaya Belediye Başkanı İsmail Demirci ve AK Parti İl Başkanı Zeydin Kaya, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ı ziyaret ederek Hakkâri’nin sorunlarını ve çözüm önerilerini görüştü. Ziyarette; Telekom alt yapısının güçlendirilmesi, tarım ve hayvancılık, köy sulama ve içme suyu problemleri, kütüphaneler, madencilik faaliyetleri, gençlere iş istihdamı, deprem ve diğer afetlerle ilgili AFAD ve diğer kurumlarla iş birliği, kentsel dönüşüm, kültür, turizm, eğitim, ulaşım, sağlık, spor, milli parklar, ormanlar ve mağaralar gibi konular, Hakkâri’nin ihtiyaçları ve yaşanan sorunların çözümü için ele alındı. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’a destekleri için teşekkür eden Vali Çelik, Hakkâri’nin gelişimi, vatandaşların refahı için hep birlikte el ele vererek çalışmaları sürdüreceklerini söyledi.

Vali Ali Çelik’ten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı ziyaret etti

Yüksekova’da ‘Sirrokümülüs bulutları’ görsel şölen sundu Yüksekova’da ‘Sirrokümülüs bulutları’ görsel şölen sundu

Vali Ali Çelik, beraberinde ilçe başkanları ile birlikte Hakkâri’deki sağlık hizmetlerinin geliştirilmesi ve vatandaşların taleplerini iletmek üzere Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’yı makamında ziyaret etti. Hakkâri’nin sağlık alanında ihtiyaç duyduğu projeler ve taleplerin masaya yatırıldığı ziyarette öncelikli konu Hakkâri merkezine yapılması planlanan 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi projesi oldu. Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde 100 yataklı Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, 20 ünitelik Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi yapım projeleri ile Hakkâri Devlet Hastanesi Kalp Merkezinin ihtiyaçlarının karşılanarak tam teşekkül hizmet vermeye başlaması konuları da detaylıca ele alındı. Sağlık Bakanı Koca, Hakkâri’nin sağlık altyapısının güçlendirilmesine yönelik hazırlanan projelere gereken desteği sağlayacaklarını söyledi. Vali Çelik’in Hakkâri il merkezi ve ilçelerinde sağlık hizmetlerinin daha da geliştirilmesi için doktor ihtiyacını da dile getirmesi üzerine Bakan Koca ihtiyaçların karşılanması için de gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi. İl adına Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın Hakkâri’ye olan özel ilgisinden dolayı kendisine teşekkür eden Vali Çelik, "Bakan Koca’nın Hakkâri’ye olan özel ve yakın ilgisinin kendilerini çok memnun etti. İlimizdeki sağlık hizmetlerinin daha etkin ve hızlı bir şekilde sunulması, Yüksekova ve Hakkâri merkezine ilave ek hastane yatırımları, açık kalp ameliyatları için kalp merkezinin acil açılması ve doktor ihtiyaçlarına konusunda gösterdiği hassasiyet için Sağlık Bakanımıza şahsım ve ilimiz adına şükranlarımı arz ediyorum” dedi.

Vali Çelik, Spor Toto Teşkilat Başkanı Dr. Mehmet Ata Öztürk’ ü ziyaret etti

Vali Ali Çelik, Spor Toto Teşkilat Başkanı Dr. Mehmet Ata Öztürk’ü, ilçe belediye başkanları ile birlikte ziyaret etti. Yapılan ziyarette Şemdinli Gençlik Merkezi ve Yüksekova Öğrenci Yurdu projeleri ile ilin spor alanlarına yapılacak yatırımlar, spor kulüplerimize destek olarak hazırlanan projeler iletildi. Vali Çelik, toplantı sonrasında Spor Toto Teşkilat Başkanı Dr. Mehmet Ata Öztürk’e destekleri için teşekkürlerini iletti.

Vali Ali Çelik’ten Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler’i ziyaret etti

Hakkâri Valisi ve Belediye Başkan Vekili Ali Çelik, beraberindeki heyetle birlikte son olarak Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Millî Savunma Bakan Yardımcısı Alpaslan Kavaklıoğlu da yer aldı. Vali Ali Çelik, Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler ile sınır güvenliği konuları ve Hakkâri ile ilçelerinin ihtiyaçları hakkında istişarelerde bulundu. Vatandaşların taleplerini de ileten Vali Çelik, Hakkâri’nin tüm sorunlarının çözümü için Millî Savunma Bakanı Yaşar Güler’in sonsuz destek sağladığını belirterek Hakkâri’ye gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti.