Ak Parti Mersin Merkez Yenişehir İlçe Başkanlığı tarafından Muharrem ayı vesilesi ile Hazreti Hamza Camiinde aşure ikram edildi.

aşure ikramı programına , Ak parti Mersin İl Başkan yardımcısı , Mehmet Yanlızade , Ak parti Mersin İl Kadın Kolları Başkanvekili Dilek Babuşoğlu , Ak Parti Yenişehir İlçe Başkanı Bekir Selvi , Ak Parti Yenişehir İlçe Kadın Kolları Başkanı Feriha Özdikicioğlu , Partililer ve vatandaşlar katıldı.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aşure ikram programı ile ilgili açıklamada bulunan Ak Parti Yenişehir İlçe Başkanı Bekir Selvi , '' Peygamber Efendimizin (S.A.V) Muharrem ayının faziletleri ile ilgili hadis-i şerifleri aşure gününün de önemini ortaya koymaktadır. Allah Resulü “Her kim aşure gününü ihya ederse aşure gününü diriltir, gününde ve gecesinde ibadetle meşgul olursa Allah-u Teala dilediği gibi onu yaşatır ve diriltir” diye buyurmuştur. Peygamber Efendimizin Ramazan dışında nafile orucu olarak hiç terk etmediği beş oruçtan bir tanesi de aşure günü orucudur.Tüm bunları değerlendirdiğimizde aşure gününün ne kadar önemli bir gün olduğunu görmüş oluruz.Bu vesile ile bu program hazırlayan Kadın Kolları Başkanımız , Yöneticilerimize yürekten teşekkür ediyorum.Aşure günümüz kutlu olsun hepinize afiyet olsun '' dedi.

Nazım Hikmet Mersin'de, 60. ölüm yıl dönümünde caz şarkılarıyla anıldı Nazım Hikmet Mersin'de, 60. ölüm yıl dönümünde caz şarkılarıyla anıldı