Değerli Mersintıme okurları hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum.
Uzun bir aradan sonra yine köşemdeyim. Kitap çalışmaları ve çalıştığım eğitim kurumunun sınav haftalarındaki yoğunluğu köşeyi ihmal etmeme yol açtı.
Bu süreçte Çürüyen Kelimeler adlı şiir kitabım basıldı. Karina Kitabevi profesyonel bir çalışma ile güzel bir kitap çıkardı.
Kitapta yaklaşık 20 yıl boyunca yazdığım  şiirlerden 80 tanesine yer verdim. Bunun yanısıra küçürek öykü örnekleri ve 15  özdeyiş yer aldı.
Kitabın tanıtımını Mersin merkezde bir otelde Cumartesi günü gerçekleştirdik.
Aynı zamanda değerli ablam, aydın insan Doktor Ruhsar Uçar da Dinle Kızım Elif kitabını çıkardı. 
Yıllarca yazdığı denemeleri bir araya getirdiği kitabını aynı gün ve saatte tanıttı. 
Müthiş kalemi, ışık saçan yüreğiyle oluşturduğu kitaba ilgi büyüktü. 
İmza günü ikimiz de çok değerli kitapseverler sayesinde müthiş bir gün yaşadık. Birbirinden kıymetli okurlara kitap imzaladık. Özellikle sosyal medya hesabı üzerinden o güne yönelik çok güzel dönüşler oldu. Yerel basın geniş yer verdi. 
Ne kadar güzel bir iş başardığımızı görmek müthiş bir duygu.
Değerli bir kitap okurumuz yazısında şöyle sesleniyor takipçilerine. 
DEĞERLERİNE SUSAYAN BİR MİLLETİN BULUŞMASI
 Geçen cumartesi günü Mersin’de bir otelin bahçesinde bir kitap imzalama günü vardı. Dr. Ruhsar Uçar  “Dinle Kızım Elif” adlı deneme kitabını, eğitimci Faik Güçlü ise “Çürüyen Kelimeler” adlı şiir kitabını imzalıyordu. Her ikisinin de ilk kitaplarıydı. Dr. Uçar bir yıl önce Tabipler Odası seçiminde Cumhuriyetçi Hekimler gurubu sözcüsü olarak yaptığı basın toplantısında TTB merkez yönetimine ağır eleştiriler yöneltmişti. Kendisi halen bir devlet hastanesinin hemodiyaliz bölümündeki görevinin yanı sıra Açık öğretim Fakültesi Sosyoloji Bölümünde okumakta, yerel gazetelerde makaleler yazmakta ve radyoda, TV de programlar yapmaktadır.
 Kitabımı imzalattıktan sonra imza kuyruğunda bekleyenleri gözlemlemeye başladım. Düşüncesini aldığım insanların ortak görüşü, normalin üstünde bir katılım olduğu idi. Yaşlısı genci, türbanlısı, türbansızı, sağcısı solcusu her kesimden insanlar bir aradaydı. Eski ve yeni milletvekilleri, Garnizon komutanı Tuğamiral Önder Gürbüz ve üst düzey birçok komutan ve emekli komutanlar, İl Emniyet müdürü Mehmet Şahne ve emniyet amirleri, MTSO Başkanı Ayhan Kızıltan ve her sektörden onlarca iş insanı, Siyasi partilerin yöneticileri, İşçi ve Kamu Çalışanı sendikası başkan ve yöneticileri, ÇYDD, ADD, CKD ve birçok hemşeri derneğinin başkan ve temsilcileri, Türkiye Emekliler Derneği şube başkanı Cemal Akbudak ve diğer yöneticileri, Türkiye Muhtarlar Federasyonu Bşk. Yrd. Ali Ülgen ve muhtarlar, Mersin Sanat Kulübü yöneticileri, özel ve devlet okullarının yöneticileri, Profesörler, doktorlar, hemşireler, hâkimler ve savcılar ve program yapımcısıyla, yazarı ve muhabiriyle Mersin medyasının hemen hemen  tümü oradaydı…
Yalnızca kitap sevgisi veya yazarların kendi çevresi olarak açıklanamayacak bu fotoğraf bence güzelliklerine hasret kalmış, değerlerine susamış, birlikte huzur içinde yaşamak isteyen bir toplumun sessiz şöleniydi. Eğer bir millet ayrıştırılmak istemiyorsa, eğer bir millet elindeki güzellikleri ve erdemleri kaybetmek istemiyorsa ve de kaybetme endişesi varsa, işte o zaman bunları pekiştirecek bir ışık yakıldığında hep beraber o ışığın etrafında buluşur.
O ışığı Mersin’lilere yaşattığı için sayın Uçar ve Güçlü’ye çok çok teşekkür.
 Yusuf Çelik-Mersin
... 
Ne mutlu ki böyle güzel değerlendirmenin içinde yer aldık.
Çürüyen Kelimeler adlı şiir kitabını ve Dinle Kızım Elif deneme kitabını bütün kitap satış sitelerinde bulabilirsiniz. 
Ayrıca başta Aytur Gezer olmak üzere Mersintıme ailesine desteklerinden dolayı teşekkürü bir borç biliriz. 
... 
Çürüyen sadece zaman olsun. 
Umut, sevgi ve aşk çürümesin. 
Sevgiyle kalın. 
Mutlu kalın. 
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.