banner128
05 Mayıs 2018 Cumartesi 22:39
KARADOĞAN '' EBELER VE HEMŞİRELER SAĞLIĞIN LOKOMOTİFİDİRLER''
Sağlık-Sen Mersin Şube Başkanı Şemsettin Karadoğan Anneler , Ebeler  ve Hemşireler haftası etkinlikleri çerçevesinde Erdemli'de Sağlık-Sen Mersin Şube Başkanlığınca düzenlenen kahvaltı ve piknik proğramında yaptığı konuşmada ebeler ve hemşireler sağlığın lokomotifidirler dedi.
Karadoğan konuşmasında şu görüşleri paylaştı ;
  '' Çok Değerli Genel Başkan Vekilim, Memur-Sen İl Başkanım, Memur-Sene bağlı sendikalarımızın Şube Başkanları, Basınımızın değerli mensupları, Çok kıymetli misafirlerimiz, yüreği ülkesinin insanına her zaman en iyi, en kaliteli sağlık hizmeti sunmak için atan, gecesini gündüzüne katan, sağlık hizmetlerinin hep daha ileriye gitmesi için çırpınan, saygıya ve sevgiye, hatta emeği karşısında eğilmeye en çok layık olan sevgi, şefkat ordusu, saygı değer sağlık ve sosyal hizmet çalışanı arkadaşlarım, Şubemizin düzenlediği Anneler, Ebeler ve Hemşireler günü programımıza hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.
Kim demiş her şeyin bitişi ölüm  ?
Destanlar yayılır mezarımızdan. !
Birlikten kuvvet doğar bilinciyle, mücadeleyle ne mutlu bizlere ki bu kutlu davada dünden bu günleri görerek  yolumuza ışık tutmuş Kurucu Genel Başkanımız Mehmet Akif İnan Ağabeyimizi  rahmet ve minnetle anıyoruz.  Gösterdiği yolda destanlar yazmaya azmimiz, imanımız, inancımız ve Medeniyet değerlerimize hizmet sendikacılığına  devam ediyoruz.
         Kıymetli dostlar,
İnsanlık var olduğu günden bu yana hak arama mücadelesi hep olmuştur, olacaktır. Bizim Kitabımız Kuran-ı Kerim Hak, Hukuk, Adalet, eşitlik konularında eşsiz öğretilerle doludur ve yine İslam öğretisinin  bir özeti niteliğindeki Veda-Hutbesin’de sınıf ve ırk farkı gözetmeksizin bütün insanların eşitliği, kişisel üstünlüğün sadece takvada olduğu düşüncesiyle, Veda-Hutbesi insan haklarını 632 yılında tüm dünyada ilan etmişken, Batı toplumlarının ve tüm dünya insanlarının 18.yy’dan önce bunların hiçbiri akıllarına gelmemiştir. Biz göstermelik değil, özünde hak-hukuk diyen, özü hakkı arayan, bir medeniyetin bu güne ulaşmış mensuplarıyız ve aynı değerleri bizden  sonraki nesillere, geleceğe taşıyacak insanlarız. Biz bu değerleri gerek yaşantımızda, gerek çalışma hayatımızda, gerek sendikacılığımızda ortaya koyarız.
         Kuşkusuz yerelde bizlere düşen en büyük vazife bu cennet şehre sahip çıkmak, daha yaşanabilir hale getirmektir. Bu şehir küçük Türkiye’dir. Bu şehri çözmek, anlamak, yönetebilmek Türkiye’yi yönetmektir.
 
         Mersin her daim çeşitliliğin, Farklı kültürlerin, anlayış ve hoşgörünün şehri olmuştur. Bütün farklılıklarıyla bugüne kadar barış ve huzur içinde yaşadığımız  bu şehri Bizlerde Anamur’dan Çamlıyayla’ya, Tarsus’tan Gülnar’a bu eşsiz memleketi bizden sonraki nesillere sorunsuz, sıkıntısız miras bırakmalıyız.
Değerli dostlar,
Türkiye’nin ilk şehir hastanesiyle  binlerce insana istihdam sağlanmasının yanı  sıra, Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  hayalim dediği projesinin,  daha da başarılı olması, hasta ve çalışan memnuniyetini eşgüdümlü sağlaması için her türlü eksikliğin takipçisi olacağız.   Şehrimizin 13 ilçesiyle birlikte  sağlık alanındaki ihtiyaçlarını her platformda yıllardır dile getirmekteyiz. Mersin’in sağlık alanındaki makus talihini ve tarihini değiştirme mücadelemizde, yine bir seçim arifesinde, Milletin vekaletine aday olanlardan en büyük beklentimiz, Memur-Sen’in,  Sağlık-Sen’in hassasiyetlerinin milletin hassasiyetleri olduğu bilinciyle, birlik ve  beraberlik içinde, Mersin’in sağlık alanındaki makus talihini değiştirme mücadelesinde, bizlerle beraber yol almalarını umut etmekteyiz.
         Kıymetli misafirlerimiz kurulduğu günden bu yana, onurlu mücadelesini her geçen gün güçlenerek sürdüren bir camianın, yılmaz bekçileriyiz. Çok işler yapıldı, çok yol alındı, lakin yetmez. Biz sendikacıyız, davamız sevdamız olmuştur, ne yapılacak işimiz , nede söylenecek sözümüz bitmez, her haklı talebimizi sonuç alana  kadar  isteriz. Dün olduğu gibi, bugünde ülke gerçeklerini göz ardı etmeden Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanlarımızın her platformda savunucusu olduk olmaya devam edeceğiz.
         Döner sermayelerin hakkaniyetli dağıtılması, emekliliğe yansıtılması, yıpranma payının  tüm sağlık çalışanlarını adil bir şekilde kapsaması, 0-6 yaş grubu çocuğu olan sağlık çalışanlarının gözü arkada kalmadan işine gidebilmesi için kurumlara kreş açılması konuları, Genel Merkezimiz tarafından takip edilen konuların başında gelmektedir. Toplu sözleşmede talep ettiğimiz ve bir hafta önce açıklanan pakette emeklilerle ilgili yürürlüğe girecek olan dini bayramlar öncesi bin liralık ikramiyeyi memnuniyetle karşılamakla birlikte, çalışanları da kapsayacak şekilde düzenlenmesini talep etmekteyiz.
          Anadolulu olmak, bu coğrafyada doğmak ve doymak yürek ister,emek ister,bedel ister.Bu toprağın çocukları bu bedeli yeri gelir kanıyla yeri gelir canıyla öder.Ölürsek şehit,kalırsak Gaziyiz der,öder.Tarih bunun örnekleriyle doludur.Bu topraklar için,vatan için,millet için devlet için,bayrak için canından geçenlere,peygamber ocağımız muzaffer ordumuza selam olsun.Şehadet şerbetini içen kahraman  şehitlerimizin ruhu şad olsun.
          Kudüsün işgaliyle başlayan, Ortadoğuyu karıştırma planları,Arap baharı,Suriyede çıkarılan iç savaşın ülkemizdeki yansımaları olan, gezi olayları,17-25 Aralık alçaklığı,çukur eylemleri ve nihayetinde 15 Temmuz darbe girişimi ile  -Türkiye - üzerinde oynanan oyunlara karşı milli ve yerli bir duruş göstererek Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı Harekatlarıyla ülkemiz üzerinde oynanan oyunları  bozan…! Artık bölgesinde ve dünyada oyun kurucu haline gelen yeni bir Türkiye var. Dünya beşten büyüktür diyerek kıtalarda yankı uyandıranlara,mazlumların sesi ve umudu olanlara, selam olsun.
         Değerli dostlar,
İnsanları bağlayan ve ayıran diller, dinler ve sınırlar değil, farklılıklar, anlaşmazlıklar değil, insanları bağlayan gönüllerdir. Gönül birliği yaptığımızı, aynı yolda, aynı dava için yürüdüğümüzü akıllarımızdan hiç çıkarmadan bu kutlu davayı daha ileriye hep birlikte taşıyacak, daha nice mutlu  günlerde  bu coşkuyu, birlik beraberliği her daim, hep birlikte yaşayacağız.
         Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları, iş sağlığı ve güvenliği sorunlarının, mesleki risklerin en yoğun yaşandığı alanlarda  hizmet vermektedirler. İnsan fıtratı gece uyuyup, gündüz çalışmayı gerektirirken  sağlık çalışanları insan fıtratına aykırı yaşamaktadır. Çalışma alanlarında fiziksel, kimyasal, psikososyal pek çok riske rağmen hizmet üretmeye çalışmaktadır, Yıpranmaktadır. Sağlık çalışanları sağlıkta dönüşümün gerçek kahramanlarıdır. Sağlık bir ekip işidir. Her biri birbirine bağlı bir zincirin halkalarıdır. Ülkemizde kadın nüfus %51 iken, sağlıkta kadın emekçilerimizin oranı % 62’dir. Ebe ve hemşirelerimiz sağlığın lokomotifi, mihenk taşlarıdır. Her meslek insanlığa hizmet için vardır, fakat sağlık çalışanları  bu özverilerinden ve yaptıkları işin kutsallığından ötürü bana göre bu milletin en fedakar evlatlarıdır.
         Sizler  dert dinleyen, derman olan, yara saranlarsınız. Hastasının mahremini bilen, hayır duasını alanlarsınız, ne yapılsa hakkınız ödenmez.  Görevini şefkat ve merhametle yapan tüm sağlık çalışanlarımızın ebeler, hemşireler ve anneler gününü gönülden kutluyor, hepinizi saygıyla, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum.''
 
Son Güncelleme: 05.05.2018 22:51
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
sanalbasin.com üyesidir