DOÇ DR İLHAN EGE’NİN ALTINCI KİTABI ÇIKTI

GÜNCEL 06.01.2019, 11:49 06.01.2019, 11:57
178
DOÇ DR  İLHAN EGE’NİN ALTINCI KİTABI ÇIKTI
       Mersin Üniversitesi İşletme Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlhan EGE’nin altıncı kitabı Yenilikçi Girişimcilik, ülkemizin önemli yayınevlerinden Gazi Kitabevi tarafından yayınlandı. 
Doç. Dr. İlhan Ege, Dr. Öğretim Üyesi Fatma İnce ile yazdıkları Yenilikçi Girişimcilik kitabında ülkemiz geleceği için önemli bir konuda hem teorik hem de uygulama ile ilgili bilgilere yer verdiklerini, bu şekilde daha önce yayınlanan benzer kitaplardan kitabın farklılaştığını belirterek, “Ülkemizin orta gelir tuzağı, işsizlik gibi sorunlarının çözümü için yenilikçi girişimciliğin gelişmesi şarttır. Genç nüfusa sahip ülkemizin bunu başaracak gücü ve potansiyeli de vardır. Küresel Girişimcilik Monitörü (GEM) 2016 sonuçlarına göre Türkiye’de büyüme potansiyeline sahip erken dönem girişimcilerin oranı yüksek olup araştırmaya katılan 62 ülke arasında 2. sırada yer almaktadır.” dedi.
Kitabın içeriği hakkında bilgi veren  Ege, “Her bölümün başında giriş sonunda da sonuç kısmı ve kaynakçaya yer vererek bölümlerin okuyuculara daha faydalı olmasını amaçladık. Bölümlerdeki alıntı ve kaynaklardan faydalanarak okuyucular isterler ise daha derinlemesine bilgi sahibi olabilirler. Bölüm sonlarında bölüm değerlendirmesi ile ilgili test soruları da yer almaktadır. Yeni girişimciler veya girişimci olmak isteyenler sistematik olarak sıralanan bölümleri okuyarak, bölümlerdeki uygulama örneklerine bakarak daha başarılı girişimler gerçekleştirebilirler ve girişimleri daha uzun ömürlü olabilir.” dedi.
Ayrıca Doç. Dr. İlhan Ege, kendisinin girişimcilik hayatına ilkokulda şekerleme satarak başladığını, ticaret yapmak ve şirket sahibi olmak gibi birçok girişimlerde bulunduğunu, KOSGEB, Teknokent gibi birçok kurumda proje değerlendirici olarak görev yaptığını, projeler yazdığını belirterek hayatında hiçbir girişimde bulunmamış kendinden menkul “Girişimcilik Guruları”, “Girişimcilik Uzmanları” ortaya çıktığını ve ne yazık ki girişimci olmak isteyenleri ve girişimcileri bu kişiler yanlış yönlendirmektedir dedi. Ege '' Bu nedenle birçok girişim ilk yıllarında sona ermekte ve kurulan girişimlerin yaşam ömürleri çok kısa olmaktadır. Girişimcilik, yenilik moda kavramlar haline getirilerek içi boşaltılmaktadır. Bu Ülkemiz için bir tehlikedir. Girişimciler doğru bir şekilde teorik ve uygulama bilgisine sahip kişiler tarafından bilgilendirilmelidir. Bu kitabı da bu nedenle yazdık. Fakat tabi ki çok geniş bir konu olduğu için kitapta genel bir bilgilendirme amaçlanmıştır. Kitabın gelecekteki baskıları, okuyucu ve girişimcilerin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenecektir. Kitabın okuyuculara yeni fikirler sağlaması yeni ve uzun ömürlü girişimler gerçekleştirmesine faydalı olması dileğimizle…” dedi.    
 
Yorumlar (0)
26°
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
MERSİN'DE SİZCE 2019 YILININ BÜROKRATI KİM ?
MERSİN'DE SİZCE 2019 YILININ BÜROKRATI KİM ?
Namaz Vakti 30 Mayıs 2020
İmsak 03:37
Güneş 05:18
Öğle 12:44
İkindi 16:34
Akşam 20:00
Yatsı 21:34
Puan Durumu
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
Takımlar O P
sanalbasin.com üyesidir